Бенфика драматично победи Тулуза с 2:1 в двубой от елиминационните плейофи на Лига Европа.

Португалците стигнаха до успеха с гол от дузпа в осмата минута на добавеното време. И двете попадения за гранда от Лисабон бяха дело на Анхел Ди Мария, като и двата пъти аржентинецът се разписа от дузпа.

Първата такава беше свирена в 64-ата минута, когато играч на Тулуза игра с ръка в наказателното поле и съдията Донатас Румшас получи сигнал, че ситуацията трябва да бъде преразгледана с ВАР. Именно системата за видеоарбитраж спомогна на Румшас да отсъди дузпа в полза на португалския тим.

Зад топката застана световният шампион Анхел ди Мария, който не остави никакви шансове на Гийом Рест да отрази удара му от 11-те метра за 1:0.

Гостите успяха да се върнат в двубоя в 75-ата минута, когато Тайс Далинга намери с хубав пас Микел Деслер, който с прецизен удар в долния ляв ъгъл изравни резултата.