Голмайстор номер 1 в историята на футбола Кристиано Роналдо добави втори пореден хеттрик на сметката си.

39-годишният португалец записа три гола и две асоциации за победата на Ал Насър с 8:0 като гост на Абха в мач от 26-ия кръг на първенството на Саудитска Арабия.

Легендата на Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед остана на терена само едно полувреме, но това бе предостатъчно, за да остави отпечатъка си в срещата.

Роналдо вкара два гола от пряк свободен удар в 11-ата и в 21-вата минута, а в 33-тата подаде към Садио Мане, който покачи на 3:0.

В 42-рата минута португалецът оформи хеттрика си с прехвърлящ удар, а след 120 секунди асистира на Абдулмаджид ал Сулайхем.

На почивката той бе заменен, а след паузата нови голове за Ал Насър реализираха Абдулазиз ал Елевай на два пъти и Абдулрахман Гариб.

В класирането Ал Насър е на второ място с 62 точки, на 12 зад лидера Ал Хилал.

Самият Роналдо пък е лидер при голмайсторите с 29 гола и 10 асистенции.