ПАОК Солун направи опит и спечели срещу Лами с резултат 3:1 в мач от първата шестица на гръцкото първенство. Капитанът на българския национален отбор Кирил Десподов започна срещата като титуляр, но бе заменен на почивката от Тайсон.

Ламия откри резултата още в седмата минута с попадение на Рубен Мартинес. ПАОК успя да изравни в добавеното време на първата част след гол на Янис Михайлидис.

Старши треньорът на солунския гранд Разван Луческу направи три промени на полувремето, които определено раздвижиха играта на отбора му и през второто полувреме имаше само един отбор на терена.

Обратът бе осъществен в 70-ата минута след прецизен далечен удар в левия ъгъл на Щефан Шваб. Крайният резултат бе оформен в 88-ата минута. Тогава Шваб отбеляза втория си гол в мача след точно изпълнена дузпа.

С тази победа „двуглавите орли“ вече са с 66 точки и чакват грешна стъпка на АЕК в дербито с Панатинайкос.