Отборът на Лацио се изкачи на второто място във временното подреждане на Серия А. „Орлите” победиха с 2:1 като гост Удинезе в мач от 6-ия кръг на италианския шампионат.

Двата тима не си вкараха гол преди почвиката, но за сметка на това през второто полувреме паднаха цели три.

В 61-ата минута след центриране от фаул, вратарят на домакините изби топката, но намиращият се наблизо Франческо Ачерби направи добавка за 1:0.

Само 5 минути по-късно Хоакин Кореа преодоля защиник в наказателното поле и стреля точно в далечния ъгъл за 2:0.

В 80-ата минута Удинезе върна един гол, с надеждата да стигне поне до точка у дома. След балонно центриране от пряк свободен удар, Брам Нютинк реализира красиво попадение със задна ножица за крайното 2:1.

По този начин Лацио заема второ място с 12 точки, колкото има и Наполи, но римляните са с мач повече. Лидер е Юевнтус с 15 пункта. Удинезе заема 8-а позиция с 8 точки.