Героят на Сампдория от двубоя с Лацио (2:2) - Рикардо Сапонара, лъсна чисто гол след изравнителното си попадение на "Стадио Олимпико" в двубоя от 15-ия кръг на Серия А.

Халфът вкара решаващия гол, който раздели точките между двата тима, в 100-ата минута на срещата.

Рикардо Сапонара

източник: Gulliver/GettyImages

Двубоят забави своя край поради червения картон на бранителя Бартош Бережински, който извърши нарушение срещу играч на Лацио в наказателното си поле, при резултат 1:1. Дузпата бе реализирана от Чиро Имобиле в 96-ата минута, което сякаш даваше трите точки на домакините от Лацио.

Самп обаче не бе казал последната си дума и Сапонара реализира изравнителния гол за 2:2 в 100-ата минута.

Радостта на играча и феновете обаче стигна дотам, че те събуха гащите на своя любимец, докато той отиде да сподели еуфорията на оградата пред сектора за гости на "Олимпико".