Лацио победи Сасуоло с 2:1 на „Олимпико“ в мач от 19-ия кръг на Серия А. Гостите поведоха рано в резултата с гол на Франческо Капуто, но домакините успяха да обърнат нещата в своя полза с попадения на Сергей Милинкович-Савич и Чиро Имобиле.

„Зелено-черните“ стартираха по отличен начин и още в 6-ата минута успяха да открият резултата. Филип Джуричич подаде към Франческо Капуто в наказателното поле, а нападателят с прецизен удар в долния десен ъгъл реализира.

„Римските орли“ опитаха да отвърнат бързо, но удари на Адам Марушич и Хоакин Кореа не намериха целта.

Все пак домакините стигнаха до изравняването в 25-ата минута, когато Хоакин Кореа центрира от ъглов удар, а Сергей Милинкович-Савич бе над всички и с глава реализира.

През втората част двата тима заформиха истинска битка, но Лацио бе по-активният отбор и логично стигна до успеха.

В 71-ата минута Адам Марушич намери с прецизно подаване Чиро Имобиле, който с лекота реализира в долния ляв ъгъл.

Дълбоко в добавеното време Гонсало Ескаланте имаше отлична възможност за трети гол, но Андреа Консили се намеси решително след неговия изстрел.

Със спечелените три точки Лацио се изравни на шестата позиция с Наполи, като двата тима имат актив от 34 точки, но остава на седмата позиция. Докато Сасуоло е девети с четири по-малко.