Лацио записа пета поредна победа в Серия А, след като спечели с 5:3 домакинството си на Беневенто. След добрата си серия "орлите" са шести и изостават само на точка от петия Наполи, като дори могат да се включат в битката за топ 4.

Двубоят бе задочна битката между Симоне и Филипо Индзаги, които водят двата отбора. Двамата обаче не се изправиха един срещу друг на скамейките, тъй като Симоне е под карантина, след като даде положителен тест за коронавирус.

Римляните поведоха с 3:0 до 37-ата минута след автогол на Фабио Депаоли и попадения на Чиро Имобиле и Хоакин Кореа от дузпа. Марко Сау върна един гол преди почивката, но в началото на второто полувреме втори автогол, този път на Лоренцо Монтипо, направи резултата 4:1.

Бенито Виола (63) и Камил Глик (85) върнаха интригата и притесниха домакините, но Лацио удържа, а Имобиле вкара още един гол в самия край на срещата.