Лацио разби Дженоа с 4:1 като гост в мач от 32-ия кръг на Серия А. Хеттрик за "орлите" вкара Чиро Имобиле, а още едно попадение добави Адам Марушич. В същото време Патрик порази собствената си врата.

Успехът бе много важен за гостите по пътя им към евротурнирите през следващия сезон, докато генуезци са все по-близо до изпадане.

Лацио излезе напред в резултата в 31-ата минута, когато Адам Марушич с брилянтен удар в горния десен ъгъл не остави шансове на Салваторе Сиригу. В продължението на първата част Мануел Лазари намери Имобиле, който успя да изпревари двама защитници, след което да матира вратаря за втори път.

В 63-ата минута Имобиле направи резултата класически, след като се разписа с глава. Пет минути по-късно Патрик си отбеляза автогол и върна Дженоа в мача.

В 76-ата минута Имобиле реши всичко в срещата с индивидуален пробив и неспасяем удар за крайното 1:4.

С успеха Лацио събра 55 точки е заема 5-о място във временното класиране. Дженоа е предпоследен с 22 точки.