Тимът на Наполи надделя над Лацио с минималното 1:0 в 1/4-финален сблъсък от турнира за Купата на Италия. Единственото попадение отбеляза Лоренцо Инсиние още във втората минута. В 10-ата минута Чиро Имобиле изпусна дузпа, а двата отбора играха и с човек по-малко още след четвърт час игра заради червени картони на Елсед Хисай и Лукас Лейва.

Още във втората минута домакините поведоха. Лоренцо Инсиние получи топката пред наказателното поле, успя да премине през защитата на столичани и с плътен удар откри резултата.

Гостите обаче можеха да изравнят само шест минути след това, когато получиха дузпа за нарушение на Елсед Хисай срещу Фелипе Кайседо. Водещият реализатор в Европа Чиро Имобиле се нагърби с изпълнението, но ударът излетя високо над вратата.

В 19-ата минута неаполитанците останаха с човек по-малко. Хисай получи втори жълт картон, след като задържа откъсващия се напред Чиро Имобиле и напусна терена преждевременно.

В 25-ата минута и „лациалите“ останаха с 10 души. Лукас Лейва беше изгонен за нарушение срещу Пьотр Жиелински за което получи жълт картон. Последва обаче бурна реакция срещу рефера, който му показа червен картон.

До края на първата част чисти положения пред двете врати липсваха и резултатът се запази.

През вторите 45 минути Наполи тръгна по-смело напред в търсене на увеличаване на преднината, но отново липсваха чисти положения.

За сметка на това домакините имаха хубави положения да изравнят резултата.

В 51-ата минута Чиро Имобиле овладя подаване около границата на наказателното поле и опита изстрел, но вратарят Давид Оспина успя да спаси.

Секунди след това и Хосе Кайехон шутира извън наказателното поле, но отново Оспина се намеси.

В 71-ата минута Аркадиуш Милик беше на косъм да удвои, но нацели гредата след удар с глава.

В 84-ата минута гредата спаси и домакините от попадение след удар на Имобиле, а секунди по-късно това стори и Марио Руи.

Минута преди края на редовното време гол на Лацио беше отменен заради засада на Франческо Ачерби.

По този начин Наполи се класира на ½ -финалите в турнира, където ще чака победителя от сблъсъка между Интер и Фиорентина.

НАПОЛИ – ЛАЦИО 1:0

1:0 Лоренцо Инсиние 2

Червени картони: Елсед Хисай, Наполи 19; Лукас Лейва, Лацио 25

Състави на двата отбора:

НАПОЛИ (4-3-3): 25. Давид Оспина – 23. Елсед Хисай, 44. Константинос Манолас, 22. Джовани Ди Лоренцо, 6. Марио Руи – 68. Станислав Лоботка, 4. Диего Деме, 20. Пьотр Зиелински – 7. Хосе Кайехон, 99. Аркадиуш Милик, 24. Лоренцо Инсиние (к)

Старши треньор: Дженаро Гатузо

ЛАЦИО (3-5-2): 1. Томас Стракоша – 26. Штефан Раду, 33. Франческо Ачерби, 3. Луис Фелипе – 19. Сенад Лулич (к), 16. Марко Пароло, 6. Лукас Лейва, 21. Сергей Милнкович-Савич, 29. Мануел Лазари – 17. Чиро Имобиле, 20. Фелипе Кайседо

Старши треньор: Симоне Индзаги

Главен съдия: Давиде Маса, Италия