Отборът на Лацио записа успех в 25-ия кръг на италианската Серия А, побеждавайки с 2:0 Верона. Така Лацио прекъсна серия от три поредни загуби в шампионата и общо пет мача без победа във всички турнири.

Тимът натрупа 49 точки на четвъртото място във временното класиране, на една от третия Рома и на една пред петия Интер.

Верона пък е в зоната на изпадащите в Серия А, заемайки 19-ото място с едва 16 точки и вече три поредни загуби в първенството.

Двата гола за победата на Лацио бяха дело на Чиро Имобиле в 55-ата и 60-ата минута.

Още в 29-ата домакините можеха да открия резултата чрез Сергей Милинкович –Савич, който прати топката с глава над вратата. В 34-ата Луис Алберто удари греда и резултатът отново остана 0:0.

Чиро Имобиле обаче не сгреши в 55-ата и с хубав удар реализира за 1:0. Само пет минути по-късно отново Имобиле се разписа за 2:0 след като бе на точното място в наказателното поле на Хелас Верона.

В 89-ата минута футболистите на Лацио вкараха още веднъж топката във вратата на съперника, но попадението не бе зачетено заради засада.