Отборите на Лацио и Монца завършиха при резултат 1:1 в мач от 5-ия кръг на Серия А.

В 12-ата минута Лацио получи дузпа, след като Патрик Чурия извърши нарушение срещу футболист на домакините. Розарио Абисо не се поколеба да покаже бялата точка, а зад топката застана Чиро Имобиле, който не остави шанс на Микеле ди Грегорио с удар в долния ляв ъгъл.

Шест минути след това гол на Монца беше отменен заради засада. В 36-ата минута гостите изравниха след изстрел на Роберто Галярдини.

В 54-тата минута късметът обърна гръб на Лацио, когато изстрел на Луис Алберто се отби от левия страничен стълб.

След това пък Монца пропиля две чудесни възможности чрез Андреа Колпани и Йоргос Кириякопулос в 71-вата и 74-тата минута, но и двата пъти Иван Проведел се отличи с блестящи спасявания.

В 76-ата минута за втори път в мача гол на гостите не бе зачетен заради засада, като този път разочарован от решението на съдиите бе Самуел Винято.

Така Лацио заема 15-то място с 4 точки след 5 мача, докато Монца има две точки повече и е с ве позиции нагоре в класирането.