Лацио се изкачи на девето място в класирането на италианското първенство по футбол, след като откри 17-ия кръг в Серия А с победа с 2:0 срещу Емполи като гост.

Лацио вкара по един гол през двете полувремена, като Матео Гендузи откри резултата след девет минути игра, а Матия Дзакани оформи крайното 2:0 в 67-та. Така "орлите" се доближиха на точка от вечния съперник Рома, който има възможност да увеличи преднината си в мач с Наполи в събота.

Емполи е първи под чертата на изпадащите с актив от 12 точки при едва десет вкарани гола.

Дженоа вече е с цели седем точки пред Емполи след победа с 2:1 като гост срещу Сасуоло, който е 15-и с 16 точки. Домакините поведоха чрез Андреа Пинамонти, но Дженоа направи пълен обрат през втората част с голове на Алберт Гудмундсон и Кейлъб Екюбан. Ганаецът вкара три минути преди края.