Отборът на Лацио постигна лесна победа при визитата си на Салернитана в Серия А. Римските „орли” спечелиха безпроблемно с 3:0 и зае шестото място във временното класиране. След поредната загуба за Салернитана, тимът твърдо остава на последното място в таблицата с актив от едва 11 точки от началото на кампанията.

Двубоят на стадион „Аречи” на практика бе решен още в първите десет минути, когато гостите от Рим реализираха два безответни гола.

Чиро Имобиле откри резултата в 7-ата минута след пас на Милинкович-Савич. Само три по-късно, отново той, този път след подаване на Педри Родригес, покачи на 2:0. През втората част Лазари реализира нов гол, с който оформи и крайния резултат в срещата.

По-късно тази вечер Ювентус приема Удинезе, а по-рано през деня Торино надделя като гост на Сампдория.