Отборът на Лацио победи като гост Сампдория с 3:1 в среща от 16-ия кръг на италианската Серия А. С успеха тимът от Рим натрупа 25 точки, колкото има и шестият Рома. Отборът на Сампдория е 15-и с 15 точки в актива си. Лидер в Италия е Милан с 38.

Сергей Милинкович-Савич откри за 1:0 за гостите в седмата минута. Лацио си осигури аванс от три гола още до почивката след като Чиро Имобиле се разписа на два пъти в рамките на 20 минути. Първо в 17-ата той реализира за 2:0, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на домакините, а в 37-ата получи отлично подаване от Милинкович-Савич и бе точен за 3:0.

Сръбският национал трябваше да напусне игра в 67-ата минута след като получи втори жълт и съответно червен картон.

Антонио Кандрева поиска дузпа за Сампдория след като бе съборен в наказателното поле в 73-ата минута, но такава не бе отсъдена. Все пак в 89-ата Маноло Габиадини оформи крайното 1:3, след като излезе сам срещу вратаря на Лацио и вкара гол за домакините.