Отборът на Лацио надви Фиорентина с 3:0 в мач от 24-ия кръг на италианската Серия А.

Домакините стартираха по-добре и в 20-ата минута пропиляха страхотна възможност за откриване на резултата, но ударът на Артур Кабралбе отразен от Стракоша.

В средата на първата част Чиро Имобиле също пропусна да изведе тима си напред.

След подновяването на играта обаче Сергей Милинкович-Савич бе безгрешен и откри резултата за римските "орли".

В 65-ата минута съдията отсъди дузпа за "виолетовите", но след преглед с ВАР решението бе отменено.

Пет минути по-късно Чиро Имобиле удвои аванса на своя тим, а в 81-ата минута Кристиано Бираги имаше нещастието да си отбележи автогол и да оформи класиката за противника.

В 85-ата минута Лукас Торейра си изработи втори жълт картон, респективно червен, и напусна терена преждевременно.

Така Лацио събра 39 точки, с които се изкачи на шестата позиция, докато Фиорентина е осми с 36 пункта.