Лацио разби с 4:0 като гост Фиорентина в последен мач от 9-ия кръг на Серия А. Точни за римляните бяха Матиас Весино (11), Матиа Закани (25), Луис Алберто (85) и Чиро Имобиле (90+1).

С успеха Лацио събра 20 точки и заема трето място във временното класиране. "Виолетовите" са 13-и с 9 точки.

"Орлите" поведоха още в 11-ата минута. Тогава Матиас Весино надскочи защитата на домакините и с глава вкара за 0:1 след центриране от корнер на Матия Закани. В 25-ата минута Закани се възползва подаване на Сергей Милинкович-Савич и удвои аванса на своя тим.

В 55-ата минута Чиро Имобиле можеше да направи преднината на своя отбор класическа, но стреля в гредата. В 67-ата минута с пропуск се отчете и Лука Йович.

В 85-ата минута Лацио вкара четвърти гол. Имобиле комбинира с Луис Алберто в наказателното поле, а испанецът от 7-8 метра матира Пиетро Терачано за трети път. В първата минута на добавето време Имобиле оформи крайния резултат. Нападателят получи отличен пас от Милинкович-Савич и реализира за 0:4, като това беше неговият 188-и го в Серия А, като така се нареди в Топ 10 на вечните голмайстори в Калчото.