Отборът на Лацио загуби домакинството си на Саусоло с 1:2 в мач от 32-ия кръг на италианската Серия А. Луис Алберто даде преднина на "лациалите" в 33-ата минута, но в 52-ата Джакомо Распадори изравни. В първата минута на добавеното време Франческо Капуто донесе обрата и трите точки за "зелено-черните".

Лацио изигра доста слаб мач за своите стандарти и заслужено загуби. Още в деветата мивнута Джакомо Распадори реализира, но попадението му беше отменено заради спорно решение на съдията. ВАР показа, че топката стигна до Распадори след контакт на Марко Пароло с нея при борба с Мехди Бурабия, но главният рефер реши да не зачете гола заради засада.

В 33-ата минута обаче "орлите" успяха да излязат напред в резултата, след като Луис Алберто се разписа с удар отблизо.

Сасуоло обаче изравни именно чрез Распадори в 52-ата минута. Това стана факт, след като засече на празна врата подаване на Франческо Капуто.

Пълният обрат стана факт в добавеното време, когато при центриране от корнер първо Джанмарко Ферари игра с глава, а след това и Франческо Капуто, за да прати топката в противниковата мрежа.

Това е четвърти пореден успех за “неровердите” и първи такъв срещу този съперник от февруари 2016 година насам, когато отново спечелиха в Рим. За "орлите" пък това е трето поредно поражение.

След тази загуба Лацио остава втори с 68 точки, като може да отиде чак на четвъртата позиция при победи на Аталанта над Ювентус и Интер над Торино. Сасуоло продължава пък да е осми в класирането, но вече с 46 точки в своя актив.

ЛАЦИО - САСУОЛО 1:2

1:0 Луис Алберто 33'

1:1 Джакомо Распадори 52'

1:2 Франческо Капуто 90+2'

Стартови сътави на двата отбора:

ЛАЦИО (4-3-3): 1. Томас Стракоша - 15. Бастос, 33. Франческо Ачерби, 26. Стефан Раду - 20. Мануел Лазари, 21. Сергей Милинковим-Савич, 16. Марко Пароло, 10. Луис Алберто, 5. Джордан Лукаку - 17. Чиро Имобиле, 20. Фелипе Кайседо

Старши треньор: Симоне Индзаги

САСУОЛО (4-2-3-1): 47. Андреа Консили - 77. Гиоргос Кириякопулос, 31. Джанмарко Ферари (к), 2. Марлон, 22. Жереми Толян - 73. Мануел Локатели, 68. Мехди Бурабия - 7. Жереми Бога, 10. Филип Джуричич, 23. Хамед Жуниор Траоре - 18. Джакомо Распадори

Старши треньор: Роберто Де Зерби