Лацио постигна разгромна победа с 5:1 при домакинството на Киево от 20-ия кръг на Серия А. По този начин „римските орли“ излязоха временно на третото място в класирането преди изиграването на дербито между Интер и Рома.

Лацио поведе в резултата в 23-та минута с гол на Луис Алберто.

Киево бързо изравни, след като Лацио допусна много груба грешка в защита, от която се възползва Пучарели, който не пропусна да вкара.

Милинкович-Савич върна аванса на „римските орли“ в 32-та минута.

Топ нападателят на Лацио Чиро Имобиле получи контузия и бе сменен принудително в 34-та минута.

Милинкович-Савич реализира своя втори гол в срещата в 68-та минута и направи резултата 3:1.

Четвъртото попадение за Лацио отбеляза Бастос след асистенция на Нани в 83-та минута.

Именно Луиш Нани оформи крайния резултат в срещата с попадение в 86-та минута.

Лацио е трети с 43 точки, докато Киево е 13-ти с 22 точки.

Сампдория се наложи с 3:1 при домакинството на Фиорентина.

Фабио Куалиарела се отличи с хеттрик за домакините. Той се разписа в 30-та, 60 и 68-та минута.

Санчес отбеляза почетното попадение за „виолетовите“ в 80-та минута.

По този начин Сампдория се утвърди на шестото място в класирането с актив от 33 точки, докато Фиорентина е 11-ти с 28 точки.

Кротоне без Александър Тонев в състава си постигна изключително важна победа с 3:0 при гостуването на Верона, който им е пряк конкурент в борбата за оцеляване.

Удинезе и СПАЛ завършиха 1:1, а Сасуоло и Торино също не успяха да се победят – 1:1.

Болоня спечели с класическото 3:0 срещу Беневенто.