Фелипе Кайседо вкара шест минути преди края на редовното време и Лацио победи с 3:2 Кротоне в мач от 27-ия кръг на Серия А. С това "орлите" сложиха край от серията си от три поредни загуби във всички турнири и увеличиха преднината си срещу Верона на седмото място в Серия А.

Кайседо, който е в предпоследната година от договора си с Лацио, вкара решаващия гол в 84-та минута. Той си вдигна топката след пас на Гонсало Ескаланте в наказателното поле и я изпрати в топовен шут в мрежата на гостите от Кротоне. 32-годишният еквадорец се разписа за седми път през сезона, а Лацио спечели 14-ата си победа.

Иначе Лацио повеждаше още два пъти в мача чрез Сергей Милинкович-Савич, който реализира в 14-ата минута и Луис Алберто в 39-ата минута, но Сими на два пъти в 29-ата и 50-ата минута вкара два гола за 2:2.

Кротоне не успя да изравни трети път и остана последен в класирането с 15 точки. Отборът е на седем от първия над чертата Каляри.