Лацио победи Каляри с 2:1 в двубой от 35-ия кръг на Серия А.

Още в 3-ата минута на срещата Каляри прониза вратата на домакините от Лацио, но съдията отмени попадението. Домакините отвърнаха с опасен удар на Чиро Имобиле, но вратарят на гостите се прояви блестящо.

Каляри нанесе своя удар в края на първата част, когато Симеоне получи топката и от границата на наказателното поле между куп от бранители на домакините прати топката в мрежата на "лациалите".

Буквално две минути след подновяването на играта за второто полувреме Лацио изравни резултата със страхотна тупалка на Милинкович-Савич за 1:1. В 56-ата минута удар на Имобиле стреля опасно, но отново беше отчаян от стража на Каляри.

Все пак домакините стигнаха до победата с попадение именно на Имобиле, който беше изведен отлично зад защитата на гостите и матира вратаря в 60-ата минута.

До края на двубоя нови голове не паднаха и Лацио се поздрави с успеха. След него Лацио е на 4-ото място в класирането с актив от 72 точки, а Каляри е на 13-ото с 42.