Милан отстрани Лацио на 1/4-финалите за Купата на Италия след победа с 4:0 у дома. Головете вкараха Рафаел Леао (24), Оливие Жиру (41, 45+1) и Франк Кесие (79). На полуфиналите „росонерите“ ще се изправят срещу Интер, който вчера отстрани Рома.

Очаквано домакините влязоха по-активно в мача и играта в началните минути се задържаше в половината на "орлите". Тимът на Сари отговори с контраатака в 4-ата минута, която бе завършена от Чиро Имобиле, но топката мина покрай вратата. В 12-ата минута се стигна и до първия точен удар в двубоя, когато Франк Кесие опита да изненада от дистанция Пепе Рейна. Опитният страж обаче бе добре пласиран и улови без проблем. Нестандартно изпълнение на ъглов удар в 18-ата минута принуди Майк Менян да се намесва и той го направи добре, избивайки опасното центриране далеч от своята врата.

Логичното се случи в 24-ата минута - 1:0 за Милан. Алесио Романьоли пусна феноменален пас от своята половина, с който изведе Рафаел Леао сам срещу вратаря на Лацио. Футболистът на "росонерите" погледна за секунда Пепе Рейна и без забавяне прати топката в мрежата му.

Отлична възможност за изравняване пропиля Чиро Имобиле в 35-ата минута. Той изпревари вратаря на Милан, достигайки първи до дълго прехвърлящо подаване в наказателното поле, но ударът му от въздуха не намери целта.

Малко преди почивката домакините стигнаха и до второ попадение. Грешка при изнасянето на топката от футболистите на Лацио позволи на "росонерите" да организират бърза контраатака, при която Брахим Диас изведе отлично Леао отляво. Той финтира елегантно бранител, а последвалото прострелно центриране бе засечено от Оливие Жиру за 2:0.

В добавеното време на първата част Милан отбеляза и трети гол. Брахим Диас напредна и увлече около себе си цялата защита на съперника преди да прехвърли топката наляво към Тео Ернандес. Левият бек без забавяне центрира в наказателното поле, където Жиру отново бе на точното място, за да засече за 3:0.

На почивката наставникът на Милан Стефано Пиоли извади от игра Сандро Тонали, който получи жълт картон през първата част и на него място пусна Исмаел Бенасер. Пет минути след началото на второто полувреме Сари реши да рискува с три смени - Педро, Алберо и Лукаш Лейва замениха Андерсон, Башич и Каталди. Това раздвижи играта на римляните, но трудно стигаха до сериозни положения пред вратата на Манян.

Тъмните облаци над Лацио се сгъстиха в 65-ата минута, когато капитанът Чиро Имобиле напусна, накуцвайки и на негово място се появи 19-годишният Раул Моро. Пет минути по-късно Анте Ребич, който замени голмайстора Жиру, от чудесна позиция не можа да прати топката с глава за четвърти път във вратата на Рейна. Пред Сергей Милинкович-Савич се откри добър шанс в 73-ата минута, след като изпревари Тео Ернандес при едно центриране от корнер, но не намери далечния ъгъл на Менян.

В 79-ата минута отбраната на гостите не успя да изчисти центриране от ъглов удар и Франк Кесие се възползва от подаръка, правейки 4:0 със силен шут от движение.

До края двубоят се доиграваше, а гостите дори и не направиха опит за почетно попадение.

МИЛАН - ЛАЦИО 4:0

​1:0 Рафаел Леао (24)

2:0 Оливие Жиру (41)

3:0 Оливие Жиру (45+1)

4:0 Франк Кесие (79)

МИЛАН (4-2-3-1): 16. Майк Менян - 2. Давид Калабрия, 20. Пиер Калулу, 13. Алесио Романьоли, 19. Тео Ернандес – 8. Сандро Тонали, 79. Франк Кесие - 30. Жуниор Месиас, 10. Браим Диас, 17. Рафаел Леао - 9. Оливие Жиру

Старши треньор Стефано Пиоли

ЛАЦИО (4-3-3): 25. Пепе Рейна - 23. Елсед Хисай, 3. Луис Фелипе, 4. Патрик, 77. Адам Марушич - 21. Сергей Милинкович-Савич, 32. Данило Каталди, 88. Тома Башич - 7. Фелипе Андерсон, 17. Чиро Имобиле, 20. Матиа Дзакани