Лацио постигна пета поредна победа в Серия А, след като се наложи с 2:1 при гостуването на Болоня от десетия кръг на италианското първенство.

Лацио поведе още в 4-та минута, когато Лулич подаде към Милинкович-Савич, който с много техничен удар вкара топката във вратата на Миранте.

Чиро Имобиле демонстрира чудесни технически умения, но след удара му топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Миранте.

Антонио Миранте направи невероятно спасяване в 18-та минута, когато отрази удара на Имобиле.

Съдията Давиде Маса свири дузпа за Лацио в 19-та минута, след като Адам Масина фаулира Милинкович-Савич в наказателното поле на Болоня. Чиро Имобиле стреля от дузпа в 20-та минута, но топката срещна левия стълб на вратата на Миранте.

Лацио успя да удвои своята преднина в 29-та минута, когато Луис Алберто пусна дълъг извеждащ пас към Лулич. Антонио Миранте излезе неразчетено почти до границата на наказателното поле, а Лулич го изпревари и с глава вкара топката във вратата на Антонио Миранте.

Болоня можеше бързо да намали изоставането си в 30-та минута, когато Ерик Пулгар отправи опасен удар, но Стракоша спаси.

Антонио Миранте направи ново впечатляващо спасяване в 36-та минута, когато изби топката в корнер след удара на Чиро Имобиле.

Симоне Верди отправи опасен удар от фаул в 41-та минута, но Стракоша спаси.

Сенад Лулич си отбеляза нелеп автогол в 50-та минута, с което Болоня намали изоставането си в резултата – 1:2.

След този успех Лацио има актив от 25 точки и е четвърти заради по-лошата голова разлика от третия Ювентус. Болоня е единадесети с 14 точки.