Отборът на Болоня изпълни по вълнуващ начин мисията, която имаше при гостуването срещу Лацио в 37-ия кръг на Серия А, а именно – спечелване на минимум точка. Със зрелищно 3:3 „хрътките” си гарантираха оставането в Серия А и през следващата кампания срещу един тим на „лациалите”, който духом все още празнуваше спечелената Купа на Италия.

Показателен бе фактът, че наставникът на домакините Симоне Индзаги направи няколко знакови промени в стартовата си единадесеторка предвид факта, че участието в Лига Европа вече е сигурно, а „орлите” не могат да постигнат нещо повече през първенството. Преди началото на мача Сергей Милинкович-Савич получи награда за най-добър полузащитник в калчото през сезон 2018/2019 и остана резерва, макар че по-късно имаше своята роля за крайния изход на вълнуващия мач.

Първото полувреме предложи само едно попадение и като цяло не вещаеше вихрушката, която се разрази след това. В 14-ата минута под проливния дъжд халфът на домакините Лукас Лейва даде една от редките си асистенции, намирайки Хоакин Кореа зад точката на дузпата с пас по земя. Аржентинецът пое топката технично с обръщане и останал очи в очи с Лукаш Скорупски го разстреля – 1:0.

След паузата гостите на свой ред хвърлиха ръкавицата. В рамките на 2 минути „хрътките” осъществиха пълен обрат. Първо, в 50-ата Родриго Паласио получи пас в дълбочина отляво, а после изчака включването на Андреа Поли в наказателното поле. Италианецът твърде лесно загърби Лейва и продължи с набега към вратата. От 5-6 метра с много сила бившият играч на Милан стреля в близкия ъгъл, с което изненада дебютиращия страж Гуидо Гуриери.

Секунди по-късно 23-годишният вратар отново трябваше да вади топката от мрежата си. Рикардо Орсолини напредна отдясно и центрира малко балонно към наказателното поле. В другия край Паласио реши да не овладява, а с глава върна топката във вратарското поле, където Матия Дестро беше съвсем сам – 1:2.

Отговорът на Лацио дойде в 59-ата минута под формата на изключително красив гол от анголеца Бастос. Бранителят получи топката в нетипична за себе си роля – намиращ се в противниковото наказателно поле -  и въпреки всичко произведе перфектния фалцов шут към горния ляв ъгъл - 2:2.

Само 4 минути по-късно обаче домакините още веднъж изостанаха в резултата. Центриране от ъглов удар доведе до разбъркване пред вратарското поле на Гуриери, който в опита да излезе се подхлъзна и реши да остане на голлинията си. Матия Дестро с глава отклони топката към намиращия се в малкия пеналт Орсолини, който пък завърши от воле с ефектно извъртане – 2:3.

Точката за домакините осигури тъкмо Милинкович-Савич. Сърбинът се появи на терена в 73-ата минута, а 7 по-късно реализира по виртуозен начин от пряк свободен удар. Халфът абсолютно неспасяемо отправи шута си над стената и покрай плонжа на Скорупски, който все пак докосна топката – 3:3.

Равенството означаваше, че Болоня събра 41 точки на 12-ото място и остава на 4 пред Дженоа, който е първият тим под чертата. Така крайният изход на домакинството срещу Наполи във финалния кръг е без значение за оцеляването на отбора. Лацио е 8-и с 59 точки и остава на 4 зад 6-ия Рома, който заема последната квота за Лига Европа в калчото.