Интер победи Лацио с 3:0 в мач от 18-ия кръг на Серия А. Шеметни 12 минути в началото на втората част донесоха успеха на „нерадзурите“, които по този начин се доближиха до топ 5 на класирането.

През първото полувреме головите положения бяха рядкост, а единственото по-опасно бе удар на Фелипе Андерсон, който обаче не затрудни Самир Ханданович.

Втората част започна далеч по-вълнуващо, а Мауро Икардо бе близо до гола след опасен шут в 53-ата минута. Минута по-късно Евер Банега откри резултата с прекрасен изстрел в горния десен ъгъл.

2 минути по-късно авансът на Интер бе удвоен. Данило Д'Амброзио центрира чудесно в наказателното поле, където Мауро Икарди с глава от близко разстояние вкара за 2:0.

В 65-ата минута интригата окончателно приключи. Евер Банега центрира от пряк свободен удар, а Икарди се пребори за топката и с удар в средата на вратата я вкара за оказалото се крайно 3:0.

В 82-ата минута Икардо можеше да оформи и хеттрика си, но изстрелът му срещна страничната греда.

В класирането Лацио е на четвърто място с 34 точки, а Интер е на седма позиция с 30.