Сампдория се наложи с класическото 3:0 над Лацио в мач от четвъртия кръг на Серия А. До почивката генуезците имаха аванс от две попадения чрез Фабио Куалярела и Томазо Аужело, а след почивката Микел Дамсгард оформи крайният резултат.

В 32-ата минута домакините откриха резултата. Неостаряващият Фабио Куалярела засече с глава неспасяемо в горния ляв ъгъл.

Пет минути преди края на първото полувреме Томазо Аужелио удвои преднината на Сампдория след красиво попадение от границата на наказателното поле.

През втората част участникът в Шампионската лига не успя да отговори на двете попадения на генуезците, а в 74-ата минута резултатът стана класически след гол на Микел Дамсгард. Той нахлу в наказателното поле и с изстрел в горния десен ъгъл и с помощта на напречната греда реализира.