Лацио постигна изключително трудна победа с минималното 1:0 срещу Кротоне в мач от 19-ия кръг на Серия А. Победното попадение за домакините реализира Чиро Имобиле в 90-та минута.

Гол на Кристиано Ломбарди в 16-та минута не бе зачетен заради засада.

Чиро Имобиле направи отличен пробив в 25-та минута и изскочи сам срещу Марко Феста, но вратарят на Кротоне направи решаващо спасяване.

Съдията Фабио Мареска свири дузпа за Лацио в 30-та минута за нарушение на Адриан Стоян. Лукас Билиа изпълни наказателния удар, но топката се спря в гредата.

Диего Фалчинели отправи отличен удар в 38-та минута, но Федерико Маркети успя да спаси.

Марко Феста се намеси решаващо в 39-та минута, когато отрази много опасен удар на Марко Пароло.

Попадение на Маркус Роден не бе зачетено заради засада в 69-та минута.

Чиро Имобиле отправи хубав удар в 86-та минута, но Марко Феста бе на мястото си и успя да избие топката в корнер.

Победното попадение за Лацио падна в 90-та минута, когато Мартела не успя да избие топката с глава, а я подаде към Чиро Имобиле, който изскочи сам срещу Феста и отблизо не пропусна да вкара.

Лацио е четвърти след този успех с 37 точки, докато Кротоне е предпоследен с едва 9 точки.

Сасуоло и Торино завършиха 0:0, докато Киево загуби с 1:4 от Аталанта.

Алехандро Гомес вкара два бързи гола за отбора от Бергамо в 4-та и 23-та минута.

Аталанта поведе с 3:0 в 42-та минута с попадение на Конти.

Серджо Пелисиер вкара почетния гол за Киево в 62-та минута, а Фреулер в 69-та минута оформи крайния резултат в срещата.