Лацио и Торино завършиха при равенство 0:0 в отложен мач от 25-ия кръг на Серия А. С равенството „биковете“ се спасиха от изпадане в Серия Б и последният им мач срещу Беневенто ще бъде протоколен.

Домакините имаха предимство през първото полувреме, но липсваха головите възможности пред Салваторе Сиригу.

В добавеното време на първата част гол на Чиро Имобиле бе отменен заради нарушение.

„Римските орли“ стартираха агресивно вторите 45 минути и след само три игра Луис Алберто нанесе мощен удар от границата на наказателното поле, който бе отразен великолепно от вратарят на „биковете“ под напречната греда.

В 53-ата минута Ведат Муричи овладя в наказателното поле и стреля, но ударът му бе блокиран от защитник на гостите.

Торино отговори в 61-ата минута след добра атака завършила с изстрел на Арналдо Санабрия в десния ъгъл, но Томаш Стракоша спаси.

Десет минути по-късно отново халфът бе в основата на головата опасност пред вратата на домакините, но този път изстрелът му срещна десния страничен стълб.

Лацио отговори в 73-ата минута, когато Мануел Ладзари достигна до подаване в наказателното поле и нанесе изстрел, но не намери целта.

В 83-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на Никола Нкулу. Чиро Имобиле застана зад топката, но изстрелът му попадна в десния страничен стълб.

До края на двубоя Лацио имаше още две добри възможности, но резултатът остана непроменен.