Отборът на Болоня постигна впечатляваща победа над Лацио с 2:1 в Рим в среща от 25-ия кръг на италианската Серия А.

Домакините, които преди няколко дни победиха Байерн Мюнхен в първия си мач от осминафиланите на Шампионската лига, влязоха по-добре в мача и поведоха в 18-ата минута, когато Густав Исаксен бе точен след асистенция на Чиро Имобиле.

Снимки: Gulliver/GettyImages
65 снимки

Болоня обаче постепенно вдигна оборотите и преди да изтекат 40 минути игра Усама Ел Азузи изравни за гостите. Той се възползва от голяма грешка на вратаря Иван Проведел и вкара един от най-лесните голове в кариерата си. Ситуацията бе прегледана с ВАР, но се установи, че играчът не е бил в засада и попадението бе признато.

В 44-ата минута шут на Матео Гендузи от домакините бе изчистен от голлинията.

Болоня стигна до пълния обрат в 78-ата минута, когато звездата на тима Йозуа Циркзее, който е следен от Милан, вкара от воле в долния ляв ъгъл на вратата.

Благодарение на трите точки Болоня се изравни с Аталанта и продължи борбата за Топ 4, чиито места гарантират класиране за Шампионската лига. Лацио е на осмо позиция между тимовете на Фиорентина и Наполи.