Болоня победи с 3:1 Рома като гост в предпоследен мач от 33-ия кръг на Серия А, което направиха огромна крачка към класиране в зона Шампионска лига.

Възпитаниците на Тиаго Мота поведоха с две попадения през първата част чрез Усама Ел Азузи (14’) и Джошуа Зиркзее (45’),

След почивката нападателят на "вълците" Сердар Азмун (56’) върна надеждите на домакините.

Все пак до изравнителен гол не се стигна, а вместо това Алексис Салемакерс (65’) сложи точка на спора.

По този начин момчетата Болоня спечели изключително важен мач над основния си конкурент за четвъртото място в класирането и се отдалечи на цели седем пред днешния си противник. “Хрътките” вече са само на две от не особено убедително представящия се в последно време Ювентус. Рома е пети с 55 точки.