Отборът на Лацио победи за втори пореден път на „Олимпико“ Интер с 3:1. На 16 октомври 2021-а година римският тим победи със същия резултат гранда от Милано в двубой от предходния сезон. С тазвечершния си успех „орлите“ събраха 7 точки от първите 3 кръга в Серия А. "Нерадзурите“ остават с 4 пункта.

Бразилецът Фелипе Андерсон откри с глава пет минути преди почивката след страхотен пас на Сергей-Милинкович Савич. Интер обаче изравни чрез Лаутаро Мартинес шест минути след началото на втората част. Фамозен гол на Луис Алберто четвърт час преди края и още едно попадение на Педро Родригес донесоха успеха на „бианкочелестите“.

Gulliver/GettyImages
92 снимки

Лацио - Интер

източник: Sofascore.com

В първите минути "нерадзурите" бяха по-активни, като те нанесоха и първия точен удар, но стражът на римския тим Иван Проведел въобще не бе затруднен. Малко след това Милинкович-Савич опропасти хубава контраатака на домакините с лош пас към Дзакани. Четвърт час след началото пък дойде най-добрата ситуация в мача - Имобиле получи пас по земя от левия фланг, но ударът му с левия крак профуча покрай вратата на Ханданович.

Следващите минути не предложиха нещо интересно, докато Дзакани не излъга Демфрис по красив начин, а след това опита подаване в малкото наказателно поле, но словенският страж на гостите реагира своевременно. Отново Дзакани бе замесен в следващата опасност - този път Шкринияр изби топката с глава на метри от голлинията. Имобиле пък имаше и втори шанс да се разпише, получавайки топката на броени метри от вратата от Андерсон. Ударът на италианския стрелец обаче попадна право в тялото на Ханданович.

Пет минути преди почивката бразилското крило Фелипе Андерсон откри резултата с глава, засичайки страхотно подаване на Сергей Милинкович-Савич.

В самото начало на второто полувреме Ханданович спаси поредния опасен изстрел на Чиро Имобиле.

В 51-ата минута обаче Интер изравни резултата. Лаутаро се възползва след суматоха в наказателното поле и от няколко метра засече във вратата на Проведел.

Още в следващата минута "нерадзурите" можеха да направят обрат, но Проведел спаси удар с глава на останалия напълно непокрит на втора греда Дъмфрис.

След тежките минути в началото на вторите 45 минути "орлите" се окопитиха и техните усилия дадоха резултат четвърт час преди края.

Комбинация на Лацио по цялата широчина на терена намери Педро в наказателното поле, опитният испанец върна малко назад към Луис Алберто, който с удар от около 22-23 метра прати топката в далечния горен ъгъл по страхотен начин - 2:1 за "бианкочелестите".

Само няколко минути след това Педро отбеляза трети гол във вратата на Интер. Алберто намери Имобиле в наказателното поле, а италианецът отклони към бившия играч на Челси и Барса, който матира Ханданович за 3:1.

FT / Лацио - Интер 3:1

1:0 Фелипе Андерсон 40`

1:1 Лаутаро Мартинс 51`

2:1 Луис Алберто 75`

​3:1 Педро Родригес 86`

Лацио: Иван Проведел, Мануел Ладзари(71` - Елсейд Хисай), Патрик, Алесио Романьоли, Адам Марушич(жк), Матиас Весино(57` - Луис Алберто), Данило Каталди(84` - Маркос Антонио), Сергей Милинкович-Савич, Матиа Дзакани(жк)(57` - Педро), Фелипе Андерсон(84` - Матео Канчелиери), Чиро Имобиле

Наставник: Маурицио Сари

Интер: Самир Ханданович, Алесандро Бастони, Стефан де Фрай, Милан Шкринияр, Федерико Димарко(69` - Федерико Димарко), Роберто Галярдини(77` - Хакан Чалханоглу), Николо Барела(77` - Хоакин Кореа), Марсело Брозович(жк), Дензел Дъмфрис(69` - Матео Дармиан), Лаутаро Мартинес, Ромелу Лукаку(69` - Един Джеко)