Интер стартира с класическа победа над Фиорентина в Серия А - 3:0. Мауро Икарди даде аванс на "нерадзурите" още в 6-ата минута на срещата, след като се разписа от дузпа.

Малко по-късно Перишич намери отлично Икарди и той реализира втория си гол в мача, за да удвои преднината на тима.

През втората част Бабакар от Фиорентина пробва рефлекса на Ханданович, който беше на мястото си и отрази кълбото. Отново "виолетовите" пропуснаха да намалят резултата в 78-ата минута.

Перишич оформи крайния резултат 3:0 в полза на Интер с попадение в 79-ата минута, а по този начин Спалети тръгна с успех в първенството.

В друг мач от кръга Лацио завърши 0:0 с новака СПАЛ, Болоня и Торино си размениха по едно попадение за крайното 1:1 помежду им, а Удинезе загуби от Киево с 1:2 в последната среща от тази вечер.