Отборът на Лацио изтръгна важна победа като гост на Верона с минималното 1:0 в мач от 30-ия кръг на италианската Серия А. Единственото попадение бе дело на Сергей Милинкович-Савич в добавеното време на срещата.

Столичани имаха повече ситуации, но Верона се държеше добре на терена и също имаше своите шансове за попадение.

Gulliver/GettyImages
99 снимки

През първата част, в 23-ата минута, Чиро Имобиле удари греда, а в началото на второто полувреме Фелипе Кайседо се разписа за римляните, но след намесата на системата ВАР голът не беше признат заради нарушение на тарана в атака. На повторенията се видя, че той наистина бърка с ръце в лицето на футболист на Верона, който обаче го дърпа за фланелката.

В заключителните секунди на срещата Лацио стигна до трите точки благодарение на сръбския национал Сергей Милинкович-Савич. Халфът се разписа с глава след центриране на Стефан Раду.

Това е четвърти пореден успех за „орлите“ в Калчото, като остават на шестата позиция с актив от 55 точки, но са вече на само четири от четвъртия Наполи. Лациалите са и с мач по-малко. Верона остават 8-и с 41 точки.