Отборът на Лацио победи с 1:0 Болоня и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия по футбол.

Единственото попадение в двубоя реализира Фелипе Андерсон в 33-ата минута след асистенция на Педро.

Gulliver/GettyImages
71 снимки

Домакините отправиха шест удара към вратата на съперника, но отбелязаха само един гол, докато гостите нямаха точен удар през целия двубой.

На четвъртфиналите Лацио ще играе с победителя от късния мач днес между Монца и Ювентус.

По-рано днес Специя и защитникът Петко Христов отпаднаха от турнира. Българският национал беше титуляр за "орлетата" в поражението с 2:5 при гостуването срещу Аталанта в мач от осминафиналите.

Христов получи жълт картон в 66-ата минута заради грубо нарушение. Бранителят остана на терена до 74-ата минута, когато беше заменен от Келвин Амиан.

В следващия кръг от турнира Аталанта ще се изправи срещу Интер Милано.

БТА / Автор: Ива Кръстева