Лацио и Рома завършиха при резултат 0:0 в „Дерби дела Капитале“, предложило гладиаторска битка, но не и зрелище.

Нулевият хикс е първи в този двубой от 5 години и половина насам. Последното 0:0 датира от април 2018 година. Наред с това, „орлите“ записват за първи път три поредни двубоя със суха мрежа срещу този съперник (предишните два мача бяха победи с по 1:0).

“Вълците“ остават седми с 18 пункта, а „бианкочелестите“ са три позиции по-назад с точка пасив.

Gulliver/GettyImages
31 снимки

Лацио - Рома

източник: Sofascore.com

Мачът започна малко нервно, но и двата отбора се хвърлиха смело. В петата минута Лукаку нанесе опасен удар с глава, но над вратата на Проведел.

Осем по-късно Кристанте прати топката зад гърба на Проведел след разбъркване, но голът правилно не беше признат заради засада на халфа на Рома.

Минута по-късно Карсдорп нанесе третия опасен удар към вратата на Лацио с глава. Мерникът изневери и на нидерландския бек.

Лацио обаче се съвзе и в средата на полувремето мощен изстрел на Луис Алберто от дистанция спря в левия стълб на Патрисио. Малко след това Патрисио от самата голлиния изби удар на Романьоли с глава. Следващият шанс в мача отново бе на сметката на символичния домакин, но Алберто за втори път не можа да открие резултата.

Втората част започна доста интензивно и след десетина минути игра Имобиле излезе един на един с Патрисио, като само намесата на Манчини предотврати почти сигурен гол.

След първите вихрени минути на втората част, мачът заспа и двата тима се стараеха повече да не допуснат гол, отколкото да отбележат.

FT / Лацио - Рома 0:0

Лацио: Иван Проведел, Мануел Ладзари, Патрик Габарон, Алесио Романьоли, Адам Марушич, Матео Гендузи, Данило Каталди, Луис Алберто, Фелипе Андерсон, Чиро Имобиле, Педро Родригес

Треньор: Маурицио Сари

Рома: Руй Патрисио, Джанлука Манчини, Диего Йоренте, Еван Ндика, Рик Карсдорп, Брайън Кристанте, Леандро Паредес, Едоардо Бове, Леонардо Спинацола, Пауло Дибала, Ромелу Лукаку

Треньор: Жозе Моуриньо