Ръководството на Лацио показа ясно, че съвсем не е загърбил своя конфликт с италианските арбитри. След драматичната победа с 4:3 над Фиорентина снощи говорител на клуба ясно заяви, че все още се наблюдават „злонамереност или предубеждение срещу нас” сред реферите в Серия А.

Фиорентина и Лацио сътвориха шоу със 7 гола

Мачът на „Артемио Франки” се оказа доста напрегнат, като до 14-ата минута и двата отбора видяха по един червен картон. Първо бе изгонен вратарят на „виолетовите” Марко Спортиело, а след това директно под душовете бе пратен Алесандро Мурджа. Системата за видеоарбитраж (ВАР) отново доведе до няколко дискусионни отсъждания, като Фиорентина получи спорна дузпа за фаул на Луис Фелипе срещу Кристиано Бираги, при който защитникът на римляните определено първо игра с топката. През второто полувреме Лацио получи дузпа, ала след намесата на ВАР тя бе отменена, тъй като фаулираният Чиро Имобиле се оказа в положение на засада преди Херман Пецела да извърши нарушението.

„Това беше една заслужена победа на Лацио във Флоренция, която обаче не може да отмени скандала, на който станахме свидетели на „Артемио Франки”, коментира Артуро Диаконале. „Дори във вчерашната вечер имаше редица съдийски инциденти, които отидоха в ущърб на Лацио, като изключваме подпомогнатите от ВАР отсъждания.”

„Изглежда се потвърждава, че има някаква злонамереност или предубеждение срещу нас от страна на италианските свирчовци, срещу които се изправяме”, допълни говорителят на Лацио.

Заради подобни инциденти по-рано през кампанията феновете на Лацио призоваха президента Клаудио Лотито да извади тима от първенството.