Отборът на Лацио надви Парма с 2:0 в мач от 17-ия кръг на италианската Серия А. Попаденията за "римските орли" бяха дело на Луис Алберто и Фелипе Кайседо.

Домакините започнаха по-активно срещата, но не успяха да се възползват от шансовете си. След половин час игра ролите се размениха и Лацио започна да атакува все по-ударно.

В края на първата част Чиро Имобиле и Фелипе Кайседо пропиляха страхотни шансове да открият резултата.

Така се стигна до 55-ата минута, в която Лацио все пак поведе. Луис Алберто и Мануел Лацари взаимодействаха страхотно и първият изпрати топката в мрежата на Парма.

Десетина минути по-късно резултатът вече бе 2:0 за Лацио. Този път точен бе Фелипе Кайседо, който след изключителен пас на Сергей Милинкович-Савич имаше лесната задача само да чукне топката в празната врата.

Така Лацио постигна втора поредна победа, с която събра 28 точки. Тимът остава на осмата позиция в класирането, а Парма остава на незавидното предпоследно място с едва 12 точки.

Какво стана в другите двубои по същото време виж ТУК!