Лацио си поигра на котка и мишка с гостуващия му Дженоа, като го победи с 4:1.

Двубоят бе от петия кръг на италианската Серия А и след него лациоалитеса пети в класирането с 9 точки, докато Дженоа, с мач по-малко, са 11-и с 6 точки.

Лацио откри още в 7-ата минута след хубав гол с плонж на Фелипе Кайседо, на когото отново с глава подаде Милинкович-Савич – 1:0.

В 23-ата минута Чиро Имобиле бе изведен от Марко Пароло и той хлъзна топката покрай вратаря на Дженоа за 2:0.

Лацио - Дженоа 4:1

източник: БГНЕС

Пионтек върна за известно време Дженоа в мача, след като успя да реализира в самото начолото на втората част за 2:1.

В 53-ата минута Милинкович-Савич с глава бързо върна генуезци в реалността с третотот попадение за лациалите.

Груба грешка на вратаря на Дженоа Маркети в края на мача позволи на Имобиле с лекота да оформи крайното Лацио – Дженоа 4:1.