Интер победи Лацио с 3:1 в мач от 22-ия кръг на Серия А и се изкачи еднолично на върха в Серия А. Ромелу Лукаку (22) даде аванс на домакините след точно изпълнена дузпа. Белгиецът удвои преднината на "нерадзурите" в последната минута на първото полувреме. В началото на втората част Гонсало Ескаланте (61) намали, но Лаутаро Мартинес (63) отново изведе Интер с аванс от два гола в резултата, което бе достатъчно за успеха на "нерадзурите".

С постигнатия успех Интер задмина Милан в класирането и "нерадзурите" имат 50 точки, с една повече пред "росонерите" преди деербито между двата тима в следващия кръг. От своя страна Лацио остана на седмата позиция с 40 точки.

Gulliver/GettyImages
35 снимки

Двата тима стартираха във високо темпо и постоянно упражняваха дълбока преса. Въпреки действията на терена в първите минути Самир Ханданович и Пепе Рейна не бяха застрашени.

"Нерадзурите" залагаха на нападение отдясно, където действаха Ашраф Хакими и Николо Барела. На няколко пъти действията им по фланга затрудниха отбраната на "римските орли". От своя страна гостите предпочитаха да атакуват през центъра, използвайки въображението на Луис Алберто и Сергей Милинкович-Савич. Именно испанецът бе решаващ в 11-ата минута, когато пресече подаване към Марсело Брозович, след като хърватинът бе на отлична стрелкова позиция на границата на наказателното поле.

В 12-ата минута Лаутаро Мартинес опита да преодолее Пепе Рейна от дистанция, но изстрелът му премина покрай левия страничен стълб. Малко след това Уесли Худ се намеси решително, блокирайки изстрел на аржентинеца.

В 20-ата минута главният съдия Микаел Фабри посочи бялата точка за нарушение на Уесли Худ срещу Лаутаро Мартинес. Бранителят атакува отзад откъсващия се нападател, закачайки опорния му крак. Ситуацията бе разгледана с ВАР и решението не бе променено. Ромелу Лукаку застана зад топката и с изстрел в десния ъгъл откри резултата.

Лацио опита да притисне съперника си, принуждавайки го изритва топката напред. Домакините не се притесниха от това и продължиха да организират скоростни нападения.

В 32-ата минута Кристиан Ериксен стреля от дистанция, но слабо и Пепе Рейна улови.

"Римските орли" притиснаха съперника си в собствената му половина, но добре подредената защита на "нерадзурите" не допускаше опасности пред Самир Ханданович. В 37-ата минута Чиро Имобиле намери пролука и стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на Интер внимаваше и отрази.

Домакините отговориха с бърза контраатака организирана от Марсело Брозовоич. Хървтинът продължи наляво към Кристиан Ериксен, който центрира остро по земя към Лаутаро Мартинес, но Пепе Рейна успя да изпревари аржентинеца и улови. Веднага след това Луис Алберто стреля от около 25 метра, но право в ръцете на Самир Ханданович.

В 43-ата минута Иван Перишич достигна до трудна топка в наказателното поле, след което подаде по земя към нахлуващия на скорост Ромелу Лукаку, но изстрелът на белгиеца бе спасен от вратаря на гостите.

Две по-късно голмайсторът на Интер реализира второ попадение в мрежата на Пепе Рейна, но първоначално то бе отменено заради засада, въпреки че топката попадна в белгиеца след докосване на Мануел Ладзари. Ситуацията бе разгледана с ВАР и главният съдия Микаел Фабри зачете гола, след като се разбра, че Лукаку не е бил зад гърба на защитата на гостите. Това беше гол №300 в професионалната кариера на белгиеца.

На почивката треньорът на "римските орли" Симоне Индзаги направи две промени, включвайки в игра Марко Пароло и Гонсало Ескаланте. Гостите стартираха агресивно с цел да заличат комфортната преднина на домакините, но в началните минути на втората част опитите им нямаха успех и Самир Ханданович не бе притесняван.

В 55-ата минута Адам Марушич отправи изстрел от дистанция, но топката прелетя над вратата. Минута по-късно Патрик центрира в наказателното поле, където Чиро Имобиле продължи с глава към Франческо Ачерби, но бранителят нанесе много неточен удар от въздуха.

В 61-ата минута Лацио намали резултата. Сергей Милинкович-Савич стреля от пряк свободен удар, след което топката се отклони от тялото на Гонсало Ескаланте, залъгвайки Самир Ханданович и влетя в мрежата.

Две минути по-късно Интер отново покачи преднината си на две попадения. Ромелу Лукаку направи великолепен пробив, след което подаде към Лаутаро Мартинес, който напразна врата реализира.

В 71-ата минута Пепе Рейна трябваше да се намесва решително след изстрел отблизо на Ромелу Лукаку. В следващите минути двата отбора продължиха да действат на високи обороти, но много често играчите в нападение прибързваха и не успяваха да съзздадат опасност пред една от двете врати. До края на двубоя Самир Ханданович улови далечен изстрел на Адам Марушич, което бе и последното действие в мача.

ИНТЕР - ЛАЦИО 3:1

1:0 Лукаку 22'-д.

2:0 Лукаку 45'

2:1 Ескаланте 61'

3:1 Мартинес 63'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ИНТЕР: Самир Ханданович, Милан Шкриняр, Стефан де Фрай, Алесандро Бастони, Ашраф Хакими, Николо Барела, Марсело Брозович, Кристиан Ериксен, Иван Перишич, Лаутаро Мартинес, Ромелу Лукаку

Треньор: Антонио Конте

ЛАЦИО: Пепе Рейна, Патрик, Уесли Худ, Франческо Ачерби, Щефан Раду, Лукас Лейва, Мануел Ладзари, Сергей Милинкович-Савич, Луис Алберто, Адам Марушич, Хоакин Кореа, Чиро Имобиле