Фиорентина победи Лацио с 2:1 в мач от 26-ия кръг на Серия А. "Виолетовите" трябваше да правят обрат на "Артемио Франки", след като Луис Алберто даде аванс на "орлите" в края на първото полувреме. През втората част Майкъл Кайоде изравни в 61-ата минута, а в 69-ата Джакомо Бонавентура оформира крайния резултат. Малко преди това Николас Гонсалес изпусна дузпа.

С успеха Фиорентина събра 41 точки и излезе на 7-о място във временното класиране, изпреварвайки днешния си съперник. Лацио е осми с 40 точки.

Gulliver/GettyImages
58 снимки

Срещата започна силно за възпитаниците на Винченцо Италиано, които пропусна три добри възможности за гол през първата част. В 19-ата минута греда спря Николас Гонсалес, а малко след това страничният стълб се оказа преграда и при удара с глава на Андреа Белоти.

В 41-ата минута шут на Джакомо Бонавентура срещна напречната греда. Така се стигна до 45-ата минута, в която Лацио поведе Матео Гендузи намери Луис Алберто в наказателното поле. Испанецът се справи със защитата на домакините и преодоля вратаря за 0:1.

Втората част започна с домакински натиск и в 56-ата минута Гонсалес отново пропусна. Малко след час игра Белоти проби отляво и подаде остър пас на далечната греда, където Майкъл Кайоде беше ставен непокрит и с помощта на гредата прати топката във вратата - 1:1.

В 66-ата минута Фиорентина получи дузпа, след като Николо Казале фаулира Андреа Белоти. Николас Гонсалес застана зад топката, но ударът му срещна гредата.

Само три минути след това "виолетовите" стигнаха до обрат. Иван Проведел изби удар от далечната дистанция на Лукас Белтран. Топката обаче се озова в Джакомо Бонавентура и халфът отблизо нямаше как да сбърка - 2:1.

До края на мача домакините задържаха аванса си и закономерно стигнаха до успеха.