Удинезе постигна страхотна победа с 3:1 като гост на Лацио в ранния неделен мач от деветия кръг на Серия А. Попаденията за "малките зебри" бяха дело на Арслан, Пусето и Форестиери. Имобиле пък бе точен за столичани.

В 18-ата минута Арслан отправи удар от границите на наказателното поле, той рикошира в противников състезател и влетя във вратата зад Стракоша за 0:1.

В 24-ата минута гостите можеха да удвоят, но Самир удари напречната греда след корнер.

Все пак в продължението на първата част Удинезе вкара второ попадение. Игнасио Пусето получи чудесен пас в празно пространство на контраатака, овладя и разстреля Стракоша от близка дистанция – 0:2.

В 71-ата минута Форестиери се добра до коженото кълбо в пеналтерията след рикошет и с шут в десния ъгъл направи резултата класически – 0:3.

Две минути по-късно Мусо повали съперник и съдията посочи бялата точка. Чиро Имобиле се нагърби с изпълнението в левия ъгъл и не сгреши – 1:3.

С това поражение „римските орли“ остават на деветото място с 14 точки, докато Удинезе се изкачи на 11-ото с 10 пункта.