Отборът на Панатинайкос победи Виляреал с 2:0 в първия си мач от група "F" на Лига Европа. Точни за успеха на "детелините" бяха Фотис Йоанидис в 38-ата и Андраж Шпорар в 78-ата минута на двубоя

Домакините поведоха в 38-ата минута, когато Йоанидис бе изведен сам срещу вратаря и технично го прехвърли за 1:0.

В 78-ата минута гърците подпечатаха успеха си с втори гол. Андраж Шпорар напредна с топка в крака, освободи си пространство и с удар по земя с помощта на гредата матира вратаря за 2:0.

Домакините могат да съжаляват, че не стигнаха и до по-изразителен успех, тъй като пропуснаха още няколко добри положения. Вина за това има и Пепе Рейна, който се отличи с няколко важни спасявания.

Все пак Панатинайкос може да е доволен, че записа първите си три точки в групата, докато Виляреал тепърва ще има да наваксва, ако иска да продължи напред в турнира.