Реал Сосиедад победи с 2:0 като гост Шериф Тираспол. Срещата беше от 3-ия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Давид Силва откри резултата в 53-ата минута, а Давид Елустондо оформи крайния резултат в 62-ата минута.

Баските бяха далеч по-добрият отбор през цялата среща. Испанците можеше да поведат още през първото полувреме, но Давид Силва и Браян Мендес пропуснаха добри възможности за гол.

В 53-ата минута все пак Реал Сосиедад стигна до гол. Александър Сьорлот проби в наказателното поле и намери връхлитащия Силва, който не сбърка за 0:1.

Нещата за Шериф взеха още по-лошо развитие в 61-ата минута, когато Муса Киабу получи втори жълти съответно червен картон за нарушение срещу играч на гостите. От последвалия пряк свободен удар Елустондо сложи точка на спора с втори гол.

Така Реал Сосиедад събра 9 точки и е с пълен актив. Второто място е за Манчестър Юнайтед с 6 точки, а Шериф има три точки на трето място.