Рен постигна класически успех с 3:0 над Макаби Хайфа в първия си мач от група "F" на Лига Европа. Френският тим надигра своя съперник и стигна до успеха с красиви голове на Людовик Блас в 1-вата и Адриен Трюфер в 31-вата минута, както и още едно попадение на Берту Йълдъръм в 55-ата минута.

Срещата започна повече от добре за домакините. Още не бе изминала първата минута на мача, когато Людовик Блас получи на границата на наказателното поле и със страхотен изстрел заби неспасяемо топката във вратата за 1:0.

В 31-вата минута резултатът бе удвоен. Една недобре изчистена топка стигна до Адриен Трюфер, който реши да стреля от воле и бе точен за 2:0.

Третият гол падна в 55-ата минута, когато след центриране от корнер Бертуг Йълдъръм с глава порази вратата на съперника.

Така Рен започна с три точки в актива си и поведе в класирането в групата. Макаби пък тепърва ще трябва да наваксва и да трупа актив, ако иска да постигне нещо в тази група.

В другата среща от тази група Панатинайкос надви с 2:0 Виляреал.