Ница се наложи с 3:1 над Зулте Варегем и се класира за елиминациите в Лига Европа, присъединявайки се към Лацио.

Италианският тим от своя страна загуби първи точки в група К, като завърши само 1:1 срещу Витес.

Лацио се бе класирал още преди този кръг за следващия етап, затова двубоят на "Алианц Ривиера" бе важният.

Изненада от страна на Зулте Варегем щеше да направи финалния кръг от група К много интересен.

След тазвечершните срещи обаче Лацио има 13 точки, Ница - 9, и са недостижими за Зулте с 4. Витес е с 2 точки.

Марио Балотели се погрижи това да не се случи. Нападателят на Ница вкара два гола преди почивката, за да даде спокойствие на домакините.

Още в четвъртата минута Луис Бостин извърши нарушение в пеналта, а Балотели отбеляза отсъдената дузпа.

Въпреки че след това Варегем игра по-силно и имаше няколко възможности да изравни, Балотели се разписа пак в 31-та минута, след като получи пас на празна врата.

И след почивката гостите продължиха да са по-опасният отбор, а Аарон Исека Лея създаде няколко ситуации за гол, без резултат.

Чак в 81-та минута Брайън Хамалайнен изпълни фантастичен пряк свободен удар от огромна дистанция и намали до 2:1.

Всичко приключи пет минути по-късно, когато Адриен Тамезе реализира третото попадение за Ница.

В Рим бе доста по-скучно, като Брайън Линсен откри за Витес в 13-та минута, а Луис Алберто изравни малко преди почивката. Второто полувреме бе изключително постно почти без ситуации пред двете врати за крайното 1:1.

На 7 декември Зулте Варегем приема Лацио, а Ница гостува на Витес в последни срещи от група К.