Тимовете на Зенит и Лацио не излъчиха победител в двубоя си от група F на Шампионската лига. Мачът в Санкт Петербург завърши при резултат 1:1, като това бе първа точка за руснаците в надпреварата. В първите си два двубоя до този момент, Зенит регистрира две поражения от Брюж и Борусия Дортмунд.

Домакините първи откриха резултата в 32-ата минута, когато точен бе Александър Ерохин. Гостите от Италия обаче успяха да изравнят късно през втората част, за да грабнат точката. За Лацио се разписа Фелипе Кайседо осем минути преди края.

Дълбоко в продължението на срещата в Русия, Зенит реализира нов гол чрез Дзюба, но той бе отменен заради засада.

По-късно тази вечер е другият мач от групата между Брюж и Борусия Дортмунд.

Към момента лидер във временното подреждане е Лацио с пет точки в актива си, докато Зенит е последен с един пункт.