Байерн Мюнхен победи с 2:1 Лацио в реванш от 1/8-финалите в Шампионска лига и с общ резултат 6:2 се класира за следващия етап. Головете за баварците вкараха Роберт Левандовски  (33-дузпа) и Максим Чупо-Мотинг (73), а Марко Пароло (82) се разписа за гостите.

Срещата започна в спокойно темпо като домакините владееха повече топката, но без да застрашат сериозно вратата на римляните. Чак в 13-ата минута индивидуален пробив на Лерой Сане завърши с хубав шут покрай десния стълб на Пепе Рейна. Гостите можеха да поведат в 23-ата минута, когато центриране отляво завари неподготвена баварската защита и само навременната намеса на Кимих предотврати главоболия за Нюбел.

Байерн получи правото да изпълни дузпа в 33-ата минута, след като Ведад Муричи задържа Горецка в наказателното поле при изпълнение на ъглов удар. Зад бялата точка застана Роберт Левандовски и с лекота отбеляза петия си гол в Шампионска лига този сезон. Полякът има вече 73 попадения в най-силния клубен турнир в Европа.

Попадението разколеба римските "орли" и в 39-ата минута допуснаха нова опасност пред вратата си. Пробив на Гнабри бе спрян непозволено от Милинкович-Савич пред наказателното поле, но Левандовски уцели стената от фаула.

Байерн Лацио ШЛ

източник: SofaScore

Втората част започна с грешка на Лацио, която позволи на Левандовски да стреля, но Рейна спаси. В 55-ата минута играта бе спряна за няколко минути заради контузия в ръката, която получи халфът на гостите Мануел Лазари при единоборство с Гнабри. Силните болки не му позволиха да продължи да играе и той бе заменен от Пароло. В 67-ата минута късметът бе на страната на италианците, след като шут на Левандовски срещна дясната греда на Рейна.

Резервата Максим Чупо-Мотинг направи 2:0 само две минути след появяването си на терена. Камерунецът бе изведе очи в очи с Рейна и хладнокръвно я прати зад гърба на вратаря за 2:0.

Второто попадение съвсем успокои домакините и логично бяха наказани в 82-ата минута. Дълго центриране на Перейра от фаул бе проспано от бранителите на Байерн и друга резерва - Марко Пароло се промъкна и с глава между краката на вратаря Нюбел намали.

Минута преди края перфектен пас на Лерой Сане изведе Серж Гнабри сам срещу вратаря Рейна, но ударът му мина покрай вратата.

FT / БАЙЕРН МЮНХЕН - ЛАЦИО 2:1

1:0 Роберт Левандовски (33)
2:0 Максим Чупо-Мотинг (73)
2:1 Марко Пароло (82)

БАЙЕРН: 35. Нюбел, 5. Павар, 17. Боатенг (46 - 4. Зюле), 27. Алаба, 21. Ернандес, 18. Горецка (64 - 19. Дейвис), 6. Кимих (77 - 8. Мартинес), 10. Сане, 25. Мюлер (70 - 42. Мусиала), 7. Гнабри, 9. Левандовски (71 - 13. Чупо-Мотинг)

Треньор Ханс-Дитер Флик

ЛАЦИО: 25. Рейна, 77. Марушич, 33. Ачерби, 26. Раду, 29. Лазари (56 - 16. Пароло), 21. Милинкович-Савич, 18. Ескаланте, 10. Алберто (75 - 32. Каталди), 96. Фарес (46 - 19. Лулич), 94. Муричи (55 - 7. Перейра), 11. Кореа